kojení
Posted in Nezařazené

Při kojení se uvolňují dva hormony: oxytocin a prolaktin. Prolaktin je považován za hormon řídící tvorbu mléka. Čím více a čím účinněji dítě saje, tím více prolaktinu se uvolňuje a tím více mléka se v prsou tvoří. Druhý hormon, oxytocin, vyvolává v prsní žláze stahy, jejichž působením se mléko mlékovody dostává do dvorce. Odtud je dítě může získat.
Jestliže vás již několik dní po porodu trápí nedostatek mateřského mléka, neděste se. Je spoustu způsobu jak lze jeho tvorbu podpořit.

Kojte každé dvě hodiny

Pokud budete své miminko ke svým prsům přikládat častěji, zvýšíte tím produkci mateřského mléka. Také se doporučuje vystřídat obě prsa, čímž se v obou dvou stimuluje tvorba mateřského mléka. Jestliže se vaše děťátko odmítá přisát v kratších časových intervalech, zkuste si mezi jednotlivými kojeními pomoci odsávačkou mateřského mléka nebo odstřikováním.

Pečujte o sebe

baby sleep

Mějte na mysli, že největšími nepřáteli kojících žen jsou únava a stres. Proto si nezapomeňte dopřát dostatek spánku, odpočinku, pohybu na čerstvém vzduchu i kvalitní a vyvážené stravy. Během dne si nacházejte chvíle odpočinku, zejména při kojení spočiňte a opravdu se uvolněte. Soustřeďte se na pestrou stravu. Potraviny jezte v jejich co nejpřirozenějším stavu. Při kojení se snažte mít vždy po ruce sklenici vody nebo ovocné šťávy.

Babské rady

čaj

Některé maminky nadají dopustit na meltu, odvary z fenyklu či anýzu, nealkoholické pivo či výjimečně dvě deci červeného vína. Dále také „pelíškování“, které často praktikují v době laktační krize. Svlékněte se, miminko nechte pouze v plence a lehněte si s ním do postele pod peřinu, čímž se ve vašem těle rozjede hormonální mechanismus, a tím dojde i ke zvýšení tvorby mléka

Nebo můžete zkusit náš Milkal na bázi rostliny drmku obecného, lidově zvaného mnišský pepř, který je známý pro svou stimulační schopnost při kojení.

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »