lesní plody
Posted in Nezařazené

Dětské vitamíny na imunitu, aneb co je nejlepší pro vaše dítě

Školka, škola, kroužky nebo jen náhodné setkání dětí na hřišti – děti pobyt v kolektivu motivuje a skupinové hry patří k jejich nejoblíbenějším. Tato prostředí jsou ale současně ideální pro šíření nachlazení i dalších nepříjemných onemocnění. Aby se jim dětský organismus dokázal účinně bránit, je třeba mu zajistit dostatečný přísun vitamínů a minerálů, které podpoří funkci jeho imunitního systému. Kromě toho jsou samozřejmě důležité i pro správný růst a vývoj dítěte, jeho celkové zdraví a chuť do života. Prvním a nejdůležitějším zdrojem všech potřebných látek je správně vyvážená strava. Vždy je však možné dobrou životosprávu podpořit i doplňky, které jsou schopné pomoci v případě, že tělo má z nejrůznějších důvodů potřebných vitamínů nedostatek.

Vitamíny jsou základ

ovoce

Nedostatek vitamínů v dětském těle může být způsoben nevyváženou stravou, současně je ale také obvyklým důsledkem fyzické či psychické zátěže, neboť v takových chvílích spotřeba vitamínů v těle narůstá. Pro opravdu malé děti, novorozence a kojence, je zvláště důležitý přísun vitamínů D a K. V předškolním a školním období je třeba věnovat pozornost především vitamínům B, D a C, neboť ty jsou vhodné pro posílení obranyschopnosti organismu, kterou děti v kolektivu zvláště potřebují nejen v době chřipkových epidemií. V době dospívání je vhodné zaměřit se kromě výše zmíněných vitamínů i na vitamín A, jehož spotřeba je v tomto specifickém období vývinu zvýšená.

A co dále prospěje Vašem dítěti?

dítě

Nejsou to však jen čisté vitamíny, které (nejen) dětský organismus potřebuje ke své odolnosti. Mnoho látek vyskytujících se přirozeně v rostlinách má taktéž pozitivní vliv na imunitu a obranyschopnost. Mnohé z nich, např. kozinec blanitý (který jaké obsažen v našem produktu – Vaccinokid), proto využívá jak klasická západní, tak např. tradiční čínská medicína.

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »