Viry
Posted in Nezařazené

Jak na úspěšný boj proti bakteriím a virům?

Viry a bakterie – jsou všude kolem nás i uvnitř našich těl, sdílíme s nimi životní prostor a jak už to tak bývá, v některých případech spolu dokážeme vyjít dobře ku prospěchu obou stran, v jiných spolu vedeme neúprosnou válku. Na jedné straně nám bakterie pomáhají s výrobou piva, vína, pečiva i mnoha jiných produktů, na straně druhé nás mohou, stejně jako viry, připravit o život. Jaký postoj k nim tedy zaujmout? A co dělat, pokud již nás bakterie či viry opravdu napadnou?

Léčba

Léky

Zatímco bakterie jsou sice nejjednoduššími, přesto však komplexními, buněčnými organismy, viry tvoří ve skutečnosti pouze částice zvané nukleoproteiny. Od odlišné struktury se odvíjí i způsob, jakým s nimi můžeme (nebo nemůžeme) bojovat. Zatímco bakterie lze likvidovat pomocí syntetických nebo přírodních antibiotik, proti virům podobně účinnou zbraní nedisponujeme. Spoléhat se tak musíme na podpůrné léky a přípravky, které v boji s nemocí podporují naše vlastní tělo a jeho obranné mechanismy. Mezi přírodní látky schopné likvidovat jak viry, tak bakterie patří např. kozinec blanitý. Vždy ale záleží na vašem konkrétním zdravotním stavu.

Prevence

Prevence

Zatímco pro onemocnění způsobené bakteriemi a viry se léčba liší, prevence je stejná. Jak bakterie, tak viry likviduje řádná hygiena a dezinfekce. Pozor však na kontext. Zatímco po cestě veřejnými dopravními prostředky nebo použití veřejné toalety je třeba hygieně maximální pozornost a od věci není ani použití dezinfekčních prostředků na ruce, které dobře znají např. cestovatelé do exotických zemí. Doma to ale s dezinfekčními prostředky nepřehánějte, při jejich příliš častém a masivním používání mohou bakterie získat rezistenci a následně být nebezpečnější i pro vás.

K prevenci také často pomáhají různé bylinné přípravky a právě v tomto případě Vám pomůže tzv. Vaccinokid!

Vaccinokid

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »