zažívání
Posted in Nezařazené

Jedním z nejdůležitějších předpokladů našeho celkového zdraví, tělesné a psychické pohody, je dobré trávení. Trávicí potíže se projevují bolestí břicha, pálením žáhy, plynatostí, průjmem či zácpou. Tělo tak dává najevo, že je něco špatně a často se jedná o nevyvážené stravování. My vám přinášíme pár tipů jak s těmito problémy bojovat.

Správné stravování

zelenina

Právě stravování a správná skladba našeho jídelníčku má velký význam pro dobré trávení a pravidelné vyprazdňování střev. Problém způsobuje složení jídelníčku s převahou tuků a jídel bohatých na bílkoviny a cukry. Dále také nízká konzumace ovoce a zeleniny, která jsou pro nás zdrojem užitečné vlákniny, která nutí střeva správně pracovat.  Je tedy potřeba více konzumovat celozrnné výrobky, ovesné vločky, zeleninu a čerstvé ovoce. Dále je doporučeno se vyhýbat sladkostem, bílému pečivu a sladkým nápojům. Denně vypít dostatek správných tekutin, tedy vody, minerálky, bylinného čaje a čerstvých ovocných šťáv bez cukru.

Životní styl

běh

Další příčinou špatného trávení může být málo pohybu. Snížená tělesná aktivita podporuje nárůst hmotnosti a vznik nejrůznějších poruch látkové výměny včetně ochabování trávicího traktu. Samozřejmě nemusíte hned začít náročně sportovat. Stačí si po jídle zajít na kratší procházku. Dalším faktorem může být i stres a starosti. Snažte se tedy vyhýbat stresu, jak to jen jde a najděte si čas pro odpočinek a relax.

Léčivé potraviny

zázvor

Než se vám podaří upravit si zažívání, můžete si pomoct i potravinami, které najdete doma.
Na pálení žáhy pomůžou čaje ze zázvoru a heřmánku. Na špatné trávení zase sušené švestky, červená řepa, kysané zelí, chilli papričky nebo jen voda s citrónem. Ale i bylinky zde hrají svou roli, konkrétně máta, šalvěj, kmín, anýz, fenykl nebo petržel.

Další možností je i náš Bellykid z výtažku řepíku lékařského, který je známý v moderní medicíně právě pro svou schopnost mírnit bolesti břicha, zvracení a průjmy.

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »