Posted in Nezařazené

Strach je emoce, která vzniká jako reakce organismu na hrozící nebezpečí a umožnuje tělu připravit se na očekávaný boj či rychlý útěk. Spektrum fyziologických projevů strachu je velmi široké a individuální. Od pocitů úzkosti a překotných emocí přes žaludeční nevolnost, zrychlené dýchání či zvýšené pocení až např. po zvracení. Navzdory tomu, že se tak jedná o emoci užitečnou a pro přežití velmi významnou, velmi snadno se může obrátit proti nám. Strach, který je příliš velký, má potenciál převzít vládu na našimi skutky. Jak docílit toho, aby nás strach neovládl a nepředstavoval naopak překážku v užívání si radostí života?

Přiznejte si ho

Nezbytným předpokladem k překonání strachu je uvědomění si onoho strachu, přiznání tohoto faktu sami sobě a jeho popsání. Z čeho mám strach? Co jej spouští? Umět zodpovědět tyto otázky je pro každého, kdo se chce strachu zbavit, věc nezbytně nutná.

Rozeberte ho

puzzleDalším krokem k překonání strachu je jeho objektivní zhodnocení. Podrobte předmět svého strachu zkoumání a zkuste sami dojít k závěru, je-li pro vás nebezpečný nebo není. Statistický důkaz bezpečnosti létání sám o sobě pravděpodobně nebude hned stačit k tomu, abyste se zbavili strachu z něj, alespoň trochu pomoci ale dostatečně časté opakování tohoto faktu může a postupem času si na něj třeba i zvyknete.

Hlavně postupně

Tam, kde je to možné, zkuste svůj strach překonávat po malých krůčcích. Bojíte se řídit? Nevyjíždějte hned do hustého městského provozu, ale zkuste popojíždět po zahradě. Další týden si opět trochu přidejte a zkuste nepoužívanou cestu, kde jiná vozidla nepotkáte atd. Tam, kde to možné není, zkuste se ve vhodnou chvíli svému strachu postavit čelem.

Nikdy a za žádných okolností neposlouchejte ty, kteří vám tvrdí, že se strachem nelze bojovat a vy se musíte smířit s tím, že tu či onu věc nikdy nedokážete! S dostatečným odhodláním a trpělivostí svého cíle jistě dosáhnete!

Dalším účinným pomocníkem k potlačení strachu může být Tranqil – výrobek se silnými účinky byliny zvané Geránium (Pelargonium graveolens)!

Tranqil

 

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »