uzkost
Posted in Nezařazené

Strach a úzkost jsou v omezené míře přirozenou reakcí našeho organismu na některé situace, které život přináší. V případě, že se pokusí náš život ovládnout, je ale potřeba odkázat tyto emoce do příslušných mezí. Ne vždy se jedná o snadný úkol a úzkostné stavy charakterizované zrychlenou srdeční činností, žaludeční nevolností s pocity na zvracení, třesem apod., mohou být skutečně velice nepříjemné a výrazně omezovat náš život. Je proto třeba znát některá základní pravidla, pomocí kterých lze symptomy úzkostných stavů zmírnit stejně jako zabránit jejich návratům v budoucnosti.

Dýchejte

stress

Hyperventilace je jedním z průvodních jevů úzkostných záchvatů a hluboké nádechy jsou tak první pomocí. Nejen, že dokáží zastavit hyperventilaci, současně poskytnou mozku dostatek kyslíku a ten tak dokáže lépe udržet soustředění.

Soustřeďte se

S panickými stavy souvisí i výrazné zmatení smyslů. Je proto třeba se okamžitě zastavit, zůstat na místě a pokusit se smysly opět zostřit. Soustřeďte se proto na konkrétní problém, vytvářejte si seznamy věcí, které právě vidíte, zvuků, které slyšíte apod. Poměrně častou radou je počítání do sta, vytváření seznamu prezidentů ve správném pořadí nebo tichý zpěv oblíbené písně.

Užitečnou technikou je také postupné zatínání a uvolňování svalů. Jednak tak donutíte mozek soustředit se na něco nesouvisejícího s daným záchvatem a jednak tímto dokážete způsobem svaly uvolnit. Představa pěkného a bezpečného místa a soustředění se na ni je další užitečnou zbraní v boji se záchvatem paniky.

Prevence

Z hlediska prevence a zabránění dalšímu záchvatu v budoucnosti je potom důležité problém sám sobě přiznat, neutíkat před ním a nebát se o něm mluvit s rodinou či blízkými přáteli. V případě, že je problém opravdu vážný, je na místě vyhledat odbornou pomoc. Profesionál již bude vědět jakým směrem nasměrovat další řešení problému a vy se tak můžete vyhnout opravdu vážným problémům.

 

Jako prevenci Vám doporučujeme přípravek Tranqil, který díky bylině zvané Geránium zmírňuje stres, napětí, neklid, a doporučuje se pro použití v případě úzkosti nebo strachu před významnými událostmi.

Tranqil

 

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »