Posted in Nezařazené

Jak se zbavit ucpaného nosu?

Příčina ucpaného nosu spočívá v otoku nosních dutin způsobeném rýmou či alergií a zvýšené produkci hlenu. O tom, jak je nemožnost volně dýchat nepříjemná, ví své prakticky každý. S ucpaným nosem špatně spíme, jsme unavení, bez nálady, a i naše pracovní produktivita výrazně klesá. Přesto však není třeba ve chvíli, kdy nás tato nepříjemnost opět postihne, hned kapitulovat, možností, jak si od ucpaného nosu ulevit, je několik.

Za pomocí léků

nosní sprej

Jednou možností je samozřejmě použití volně prodejných léků – sprejů do nosu nebo antihistaminik. Tyto přípravky vám zpravidla přinesou rychlou úlevu, jejich nevýhodou je nicméně fakt, že je lze brát pouze po omezenou dobu. Zkuste se proto obejít bez nich, rozhodně to není nemožné. Prvním předpokladem úlevy je časté smrkání, současně se vyvarujte koupání v chlorované vodě a omezte mléčné produkty zvyšující produkci hlenu. K tomu přidejte masáž dutin a zvlhčování vzduchu v místnosti kde spíte, nebo kde se pohybujete po většinu času.

Jde to i jinak

Mezi další způsoby dosažení úlevy od ucpaného nosu patří i horká sprcha nebo teplý odklad na obličej. Nenahraditelným pomocníkem je výplach nosu mořskou vodou (postačí samozřejmě i sklenice vody se lžičkou soli) a často vyhledávanou metodou je inhalace páry z horké vody pod ručníkem, ideálně pokud do vody přidáte solné minerály nebo esenciální oleje. Ne nadarmo se touto cestou zbavovali rýmy již naši prapředci. Speciální místo v boji s ucpaným nosem má potom rostlina zvaná rýmovník. Jak již její název napovídá, při rýmě nám má hodně co nabídnout. Aroma jejích listů, jejich žvýkání i pití čaje pomáhají hleny vykašlávat a snadněji uvolňovat, což vede k brzkému uvolnění dýchacích cest a velké úlevě.

Dalším dobrý pomocníkem jde tzv. Snufokid – jehož složení je: Černý bez (Sambucus nigra)- plody extrakt , Rostlinný glycerin.

Snufokid

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »