úzkost
Posted in Nezařazené

Jak se zbavit úzkosti?

V přiměřeném rozsahu je úzkost zcela přirozenou emocí, která plní pro člověka důležitou roli. Souvisí totiž s přípravou těla a jeho funkcí na hrozící nebezpečí. Podle toho také vypadají její fyziologické i emocionální projevy: strach, zvýšený tlak, zrychlený puls, pocení, nevolnost… Z nejrůznějších důvodů samozřejmě pocítí úzkost čas od času každý z nás. Pokud ale četnost jejího výskytu nebo intenzita projevů překročí určitou hranici, úzkost může významně zhoršit kvalitu našeho života a převzít nad ním kontrolu. To je něco, co samozřejmě nechceme. Co proti tomu ale můžeme dělat a jaké máme možnosti pro zbavení se úzkosti?

Je to trošičku složitější

meditace

Není snadné nalézt exaktní návod na to, jak se zbavit úzkosti. Všechny dostupné metody a rady jsou spíše než řešením úzkosti pomocnou rukou, která vám v boji s ní bude pomáhat. Při akutním záchvatu paniky může např. pomoci zastavení se a hluboké dýchání. V podobě meditace potom může být i prevencí proti návratům úzkostných stavů. Meditaci definují rozličné filozofie různě, v tomto případě si však vystačíme s uvedením těla do klidového stavu, hlubokým dýcháním a oddávání se pozitivním myšlenkám. Naučíme-li se meditovat často a správně, úzkost to s námi bude mít mnohem těžší!

A co dále?

ovoce

Dalším pomocníkem je zdravá a vyvážená dieta spočívající v dostatečném přísunu tekutin a také některých minerálních prvků jako je hořčík či sodík. Velký obsah těchto prvků poskytují např. brokolice, fazole, mandle či celozrnná mouka. Tím nejdůležitějším v boji proti úzkosti je nicméně uvědomění si faktu, že se jedná pouze o symptom, nikoliv příčinu problému. Zkusme proto brát úzkost jako zprávu o tom, že máme problém, který je třeba vyřešit. Možná si jej zatím ani neuvědomujeme, ale problém existuje. Jeho vyřešení je potom tou nejlepší cestou k eliminaci úzkosti.

Dalším účinným pomocníkem k potlačení úzkosti může být Tranqil – výrobek se silnými účinky byliny zvané Geránium (Pelargonium graveolens)!

Tranqil

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »