nemoc
Posted in Nezařazené

Jak zmírnit příznaky chřipky?

Chřipka je virové onemocnění, které ročně postihne 10 – 15 procent světové populace. Vysoká četnost výskytu chřipka by nás ale rozhodně neměla svádět k závěru, že se jedná o onemocnění marginální a málo nebezpečné. Zvláště pro malé děti, osoby trpící některými chronickými chorobami či seniory, je chřipka poměrně závažná a její průběh může být komplikovaný, v některých případech pak může končit i smrtí. Vzhledem k tomu, že se jedná o onemocnění virové, nejsou proti chřipce účinná antibiotika a antivirotika mají proti chřipce omezenou účinnost a jsou určena jen pro opravdu vážné či komplikované stavy. Z toho pravděpodobně pochází rčení o neléčené chřipce, která trvá týden, zatímco ta léčená jen sedm dní. Přesto však lze průběh onemocnění zmírnit, a především se chovat tak, abychom minimalizovali možnost vzniku vážných následků a to například i za pomoci přírodních bylinných přípravků či tzv „babských rad“!

Jak se při chřipce léčit

ovoce

Prvním a nejdůležitějším pravidlem při chřipce je klidový režim. Ležte a co nejvíce spěte. Přecházení chřipky může vést až k vážným srdečním komplikacím. Při vysokých horečkách sáhněte po antipyretikách, u malých dětí srážejte teplotu vždy. Důležitý je dostatek tekutin a přísun vitamínů. Tím nejdůležitějším je vitamín C, ideálně ve formě čerstvého ovoce, např. šťávy vymačkané z pomerančů. Léčení chřipky se neobejde ani bez teplého čaje s medem a citronem (před jejich přidáním počkejte, až čaj trochu vychladne, abyste nezničili účinné látky).

A jak dále postupovat

čaj

Je pravděpodobné, že při chřipce nebudete mít velkou chuť k jídlu. Přesto ale věnujte jídlu dostatečnou pozornost. Alespoň lehké pokrmy jako je kuřecí vývar, banány či jogurty vám pomohou překlenout nejhorší období a dodají tělu energii potřebnou k boji s nemocí. Specifickou oblast potom tvoří bylinky. Pokud jsou zvolené správně, mohou vám jistě pomoci. Při chřipce se vyplatí pít čaje z lípy, černého bezu, jitrocele nebo heřmánku, které obsahují užitečné účinné látky podporující rozpouštění hlenů, tvorbu potu apod.

Za nás Vám doporučujeme Respirokid– jako bylinný přípravek pro zmírnění nadměrného hlenu a posílení horních cest dýchacích v nástupu nachlazení…

 

Respirokid

… a Snufokid – jako bylinný přípravek na extraktem z černého bezu  který podporuje rozpouštění hlenů.

Snufokid

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík