Posted in Nezařazené

Jaké vitamíny pomohou na posílení imunity?

Posílení imunity je zaklínadlo, které se na nás v podobě reklamy valí po celý rok ze všech stran. Zvláště časté jsou potom v období podzimních plískanic či zimních mrazů, výjimečné ale nejsou ani jindy. Co toto heslo ale opravdu znamená? A jsou nabízená řešení vždy správná? Posílená imunita je nepochybně žádoucí cíl. Je však třeba k jeho naplňování přistoupit správným způsobem, jehož jsou vitamíny základní součástí.

Vitamín A

Boj s chřipkou či nachlazením (a nejen s nimi) je nikdy nekončícím zápasem, ve kterém se bez správně fungujícího imunitního systému neobejdeme. Je proto třeba jej dobře zásobovat a poskytnout mu vše, co bude pro svůj boj za naše zdraví potřebovat. Začněme od začátku a zastavme se nejprve u vitamínu A. Kromě toho, že tento vitamín podporuje tvorbu očního pigmentu, podporuje též odolnost organismu proti infekci. Je ale třeba si dát na fakt, že vitamínem A se lze předávkovat a také na to, že alkohol a obecně nezdravý životní styl hladinu vitamínu A v těle snižuje.

A co ještě Vám může pomoci?

Vitamín B pomáhá udržovat metabolismus v rovnováze, právě bez toho se však vyladěná obranyschopnost organismu neobejde. Další z vitamínové řady, známý vitamín C, je potom v budování imunity absolutním základem. Právě díky němu je tělo schopno bojovat s viry i bakteriemi. Je tedy základem prevence, zeslabuje symptomy a celkově zkracuje dobu léčby. Je samozřejmě dobré mít vždy na paměti, že ke správné funkci imunitního systému jsou třeba i další látky jako např. zinek, omega-3 mastné kyseliny, probiotika a mnohé další. Také naše chování k tělesné schránce v podobě cvičení, dostatečné doby spánku či otužování má ke kvalitě imunity co říci. Je tu ale ještě jedna možnost, a to sice náš přípravek Vaccinokidkterý se svými účinky vyrovná výše zmíněným vitamínům a látkám a to především díky tomu, že se nejedná o umělé vyrobené látky, ale i přírodní bylinný přípravek!

Je zřejmé, že péče o náš imunitní systém je věcí komplexní a vyplatí se jí věnovat náležitou pozornost. Odměnou nám potom bude již zmíněný rok bez chřipky a nachlazení.

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »