nachlazení
Posted in Nezařazené

Přichází podzim a s ním i období chřipek a nachlazení. Bolest v krku, rýma, kašel. Situace, která jednou za čas postihne každého z nás. Zkuste ale tentokrát šáhnout po něčem jiném než po pilulkách z lékárny. Co na to jít tou přírodní cestou. Je to lehčí, než se zdá a to i proto, že většinu těchto zázračných potravin již máte doma.

Křen

Křen má velmi posilující účinky na naši obranyschopnost. Dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně či chřipce. Dalšího skvělého účinku křenu si můžete všimnout již při jeho krájení či strouhání, když vám začnou slzet oči.  Jeho silice totiž rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest. Aby se vám křen lépe užíval, můžete ho kombinovat s medem, citronem, jablky či si z něj udělat křenovou šlehačku.

Med

Již zmiňovaný med je jeden ze zázraků přírody, co se týče jeho léčivých účinků. V případě chřipky a nachlazení med dodává tělu dostatek důležitých živin a energie. Také je silné přírodní antibiotikum. Posiluje obranyschopnost organismu a ničí bakterie.

Cibule a česnek

Cibule i česnek jsou přírodní účinné antibiotikum díky látce jménem Alicin, díky té snadno zatočí s kdejakou chorobou. Přidávejte je tedy co nejvíce do polévek, pomazánek, omáček či salátů. Nepříjemný odér lze zmírnit tím, že se po jeho konzumaci napijeme mléka.

Ovoce a zelenina

Během nemoci je velmi důležitý přísun dostatečného množství vitaminu C. Nejlepší je podávání formou zvýšené konzumace citrónů, kiwi, pomerančů a kysaného zelí. Co se týče citrónu, je dobré si z něj udělat citrónové kloktadlo nebo teplou citronádu, nejlépe v kombinaci se zázvorem.

Dále nezapomínejte na starý dobrý slepičí vývar či sádlové obklady.

Je tu ale i ještě jedna možnost, náš přípravek  Respirokid – bylinný přípravek pro zmírnění nadměrného hlenu a posílení horních cest dýchacích v nástupu nachlazení…

a Vaccinokid, který je známý pro svou schopnost posilovat imunitní systém a likvidovat viry a bakterie.

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »