nemoc
Posted in Nezařazené

Prakticky neustávající únava a náchylnost k nemocem – chřipka střídá chřipku, angína následuje hned po té předchozí. To jsou hlavní příznaky oslabené imunity, která zdaleka netrápí jen děti, které si imunitní systém ještě nestačily zcela vybudovat, nebo starších lidí, jejichž imunitní systém je již zčásti nefunkční. Imunitní systém je poměrně komplikovanou záležitostí a jeho správné fungování je podmíněno rovnováhou mnoha faktorů, z nichž ten nejvýznamnější je správná koncentrace tzv. proteolytických enzymů. Fyzická námaha, nedostatek odpočinku či zvýšený stres jsou potom faktory, které mohou tuto rovnováhu narušit.

Klid a správná strava

Již v úvodním odstavci byly naznačeny některé cesty, kterými se ubírat při nápravě oslabené imunity. Jsou jimi dostatečný odpočinek, spánek a omezení stresových situací. K nim je na místě přidat přiměřenou fyzickou aktivitu např. ve formě procházek přírodou a samozřejmě také vyváženou dietu. Ta by měla zahrnovat dostatek probiotik, které pozitivně ovlivňují střevní mikroflóru, jež je pro silnou imunitu velice důležitá.

Vitamíny

Pro zpevnění imunity jsou samozřejmě třeba i vitamíny, které se uvnitř našeho organismu stávají složkou již zmíněných enzymů. Náš organismus je však není schopen sám vyrobit a je proto třeba je tělu dodávat. To je možné činit přirozeně – konzumací potravin, které je obsahují, typicky ovoce, zelenina apod. – nebo uměle, v podobě vitamínových přípravků.

Životospráva

Samozřejmostí by potom mělo být vysazení cigaret a alkoholu, neboť jejich prostřednictvím taktéž dochází k poškozování imunitního systému. Když už potom nějaká nemoc přijde, je třeba jí skutečně „vyležet“ a nepřecházet ji, tak totiž imunitní systém dále oslabujeme.

I při platnosti výše uvedeného je třeba si uvědomit, že poruchy imunitního systému mohou mít svůj původ nejen ve špatné životosprávě, ale mohou být i příznakem závažnějšího onemocnění.
Budete-li mít jakékoliv pochybnosti, poraďte se proto vždy se svým lékařem!

Je tu ale ještě jedna možnost, náš přípravek Vaccinokid – který obsahuje kozinec blanitý ( Astragalus propinquus), ten je známý pro svou schopnost posilovat imunitní systém a likvidovat viry a bakterie.

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »