Posted in Nezařazené

Prořezávání prvních zoubků – co pomůže na zmírnění bolesti

Naše mléčné zoubky se zakládají již v období prenatálního vývoje, světlo světa však spatří až někdy mezi čtvrtým a osmým měsícem života. Období jejich prořezávání potom rozhodně patří mezi ta, na která budou rodiče vzpomínat ještě v době, kdy budou po parku vozit kočárky se svými vnoučaty. Ve chvíli, kdy se dětem začnou zoubky prořezávat, začnou vám dávat velmi hlasitě najevo všechny pocity s tím spojené. Jaké možnosti však rodiče ve snaze ulevit dětem od bolesti a dalších nepříjemných pocitů mají?

Jak to vše začíná

Dětem se prakticky vždy začnou zoubky prořezávat v pořadí střední řezáky, postranní řezáky, první stoličky, špičáky, druhé stoličky a během prvního roku se jim v ústech objeví v průměru osm zubů. Děti jsou v průběhu jejich prořezávání neklidné, plačtivé, mrzuté, nemohou spát, mají menší chuť k jídlu, strkají si prsty do úst, silně sliní a růst mléčných zoubků často doprovází zvýšená teplota nebo dokonce horečka.

Pro zmírnění projevů prořezávání zoubků se mnoha rodičům osvědčila kousátka, která lze nechat vychladit v lednici. Pro děti je chladivý pocit, který jim poskytne, velmi příjemný a alespoň na chvíli jim umožní na bolest zapomenout. Vždy však kupujte pouze prověřené výrobky ze zdravotně nezávadných materiálů. Další možnost představují speciální gely, které umí dásně znecitlivět a ulevit od bolesti. V některých případech zafunguje i masírování dásní jemným kartáčkem. Na teploty a horečky potom pomohou medikamenty na bolest a snižování horečky v podobě čípků nebo sirupů. Anebo i Chamokid – přírodní bylinný přípravek na zmírnění bolesti při prořezávání zoubků!

Nezapomínejte také, že prořezáním zoubků starosti nekončí, ba právě naopak. O nově vyrostlé zuby je třeba pečovat, čistit je a také jim poskytovat pravidelnou kontrolu u dětského zubního lékaře.

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »