Posted in Nezařazené

Snad každý z nás si to aspoň jednou za rok zažije, ucpaný nos, který nás nenechá spát a ani přes den si toho moc neužijeme. Jsme unavení, bez nálady a i naše pracovní produktivita s nemocí více klesá. Proto se Vám mohou hodit tyto tipy pro uvolnění dýchacích cest při rýmě a nachlazení, nejen při podzimních a zimních plískanicích.

Pocity spojené s rýmou a ucpanými dýchacími cestami nám dokáží řádně otrávit život. S rýmou se zkrátka i příjemné věci mění v nepříjemné. Přesto při ní ale nejsme zcela bezbranní a aplikace některých jednoduchých triků dokáže přinést alespoň částečnou úlevu.

S pomocí léků

léky

Tou nejjednodušší možností je samozřejmě návštěva nejbližší lékárny a nákup nosních kapek či sprejů. Asi nikdo jim nebude upírat účinnost, avšak nelze je používat příliš dlouho a mohou být vůči sliznici i poměrně agresivní.

Zkuste to přírodně

Šetrnější způsob uvolňování ucpaného nosu představuje proplachování nosní dutiny sprejem s mořskou vodou i speciální nosní krémy s obsahem eukalyptovými nebo borovicovými silicemi. Lidově řečeno, jejich aroma váš nos zaručeně „protáhne“. Další možností je inhalování éterických olejů a stejně tak nedají někteří dopustit na nastrouhaný křen, chilli nebo čerstvý zázvorový kořen.

Strava a klidový režim

česnek

Co se diety týče, není od věci konzumovat hodně česneku.  Neuškodí ani silný vývar, ne náhodou na něj nedaly naše babičky a prababičky dopustit. Nezapomínejte také hodně pít, tekutiny naředí hleny a ty je tak následně možno snadněji odsmrkat.

Jakkoliv se zdá volání po dostatku spánku banální, i on může pomoci s rychlejším odezněním ucpaného nosu a dalších příznaků rýmy stejně jako horká koupel. Možností jak uvolnit ucpané dýchací cesty je několik, žádná z nich není zázračná, ale mohou pomoci překlenout nepříjemné období.

Dalším dobrým pomocníkem je například náš Respirokid, který vychází z účinků kořene cibule kuchyňské, které jsou známé jako přírodní prostředek pro zmírnění nadměrného hlenu a posílení horních cest dýchacích v nástupu nachlazení.

Respirokid

 

Váš expert na přírodní bylinné přípravky – DRKH.cz s tradicí více než padesát let!

Napište co hledáte a zmáčkněte Enter pro vyhledání.

Nákupní košík
Translate »